برترين مطالب
Best Posts
  آخرین مطالب ارسالی
  Last Posts

  سازمان حمایت قیمت جدید شیرخام را اعلام کرد/ نرخ 2390 تومان روی میز تنظیم بازار


  سعید سلطانی سروستانی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم اظهار کرد: قیمت جدید شیر خام روز سه شنبه در کارگروه تنظیم بازار بررسی می شود تا بر اساس افزایش هزینه های تولید نرخ جدید برای این محصول تعیین شود.

  وی افزود: پیشنهاد  اتحادیه سراسری دامداران برای هر کیلوگرم شیر خام بر اساس هزینه های تولید 2570 تومان بود اما نرخی که سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در این زمینه محاسبه کرده است کمتر از 2400 تومان (2390 تومان) است.

  سلطانی تاکید کرد که نرخ نهایی شیر خام باید در کارگروه تنظیم بازار بررسی و تصویب شود.

  مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران ادامه داد: متوسط قیمت فعلی خرید هر کیلوگرم شیر خام دامداران 1950 تا 2000 تومان است اما این محصول در برخی از نقاط کشور کمتر از 1900 تومان نیز خریداری می شود.

  وی تصریح کرد: شیر خام برخی دامداران نیز بر اساس چربی بالایی که دارد جایزه به آنها  تعلق می گیرد و هر کیلوگرم آن 2300 تومان خریداری می شود؛ اما حجم عمده شیر خام دامداران  به قیمت 2 هزار تومان خریداری می شود.

  رضا باکری دبیر انجمن صنایع لبنی روز گذشته در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم گفته بود: قیمت جدید فرآورده های لبنی بر اساس افزایش هزینه های تولید تا دو روز آینده توسط ستاد تنظیم بازار ابلاغ می شود.

  وی نرخ پیشنهادی خود را بر اساس افزایش هزینه های تولید 14 درصد اعلام کرد و گفت: سازمان حمایت نیز محدودیت هایی برای تعیین نرخ  پیشنهادی دارد که آنها را اعمال خواهد کرد.

   

  انتهای پیام/

   ارسال در حدود 2 روز قبل  نویسنده : reza  بدون نظر   | ادامه مطلب »