برترين مطالب
Best Posts
  آخرین مطالب ارسالی
  Last Posts

  پل "گاو میشان" زیر بار ترافیک سبک رفت


  شعبانعلی خاوری در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، اظهار کرد: بعد از سیل فروردین ماه امسال در استان های مختلف، پل ها و انبیه راه ها متعددی دچار خسارت شدند. در استان ایلام دو دهنه پل استراتژیک “ماژین” و “گاو میشان” واژگون شدند.

  وی ادامه داد: پل گاو میشان به دلیل پل ارتباطی استان ایلام و لرستان حد فاصل دو شهر پل دختر و دره شهر (ایلام) از اهمیت بالایی برخوردار بود.

  وی یادآور شد: دهه دوم فروردین جانمایی پل جدید در دره ای به دهانه 100 متر به اختلاف ارتفاع دو سر حدود 4.5 متر مشخص شد.

  مدیرکل دفتر ابنیه فنی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای گفت: بر این اساس قرار شد از سازه های آماده و خرپایی 45 متری در یک بازخوانی مهندسی و مهندسی معکوس استفاده کنیم.

  خاوری با بیان این که بلافاصله با دستور رئیس سازمان راهداری کار تجهیز کارگاه شروع شد، افزود: این پروژه در 2 فاز برای عبور ترافیک سبک حداکثر به تناژ 10 تن و در فاز دوم افزایش ضریب باربری پل تعریف شد.

  وی با اشاره به آغاز کار مونتاژ پل، تصریح کرد: از روز 29 فروردین ماه عملیات شیفت پل و هُل دادن آن آغاز شد، روز اول توانستیم پل را جابجا کردیم و بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته قرار بر این بود تا همزمان با روز عید فطر بتوانیم ترافیک سبک را عبور بدهیم.

  وی با اشاراه به این که کار تقریبا بر اساس برنامه پیش رفته است، اظهار کرد: به دلیل اختلاف ارتفاع دو سر پل، اگر می خواستیم به ضلع مقابل پل (پل دختر با توجه به عدم دسترسی به آن) به طول 100 متر برویم باید 120 کیلومتر راه صعب العبور را طی می کردیم که حدود 2.5 ساعت زمان می برد.

  مدیرکل دفتر ابنیه فنی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای گفت: با توجه به این که امکان استقرار جرثقیل های سنگین نبود با امکانات محلی، بلودزر و… عملیات هُل دادن پل انجام و توانستیم 2 روز قبل از عید سعید فطر پل را به صورت موقت نصب کنیم.

  خاوری بیان کرد: سرانجام امروز که منتصب به آقا امام زمان (عج) است اولین کاروان ترافیک سبک از روی پل عبور کرد. اقدام بعدی نیز رساندن پل به ظرفیت نهایی آن است. کار جانمایی فونداسیون هایی که قرار است مستقر و پل روی آن منتقل شود، آماده شده و به نظر می رسد با سرعت خوب فاز 2 عملیاتی شود.

  به گفته وی، پروژه مذکور یک طرح پیچیده مهندسی بوده و نظیر آن را تا امروز نداشته ایم.

  انتهای پیام/

   ارسال در حدود 3 روز قبل  نویسنده : reza  بدون نظر   | ادامه مطلب »