برترين مطالب
Best Posts
  آخرین مطالب ارسالی
  Last Posts

  انتقاد از نگاه سودجویانه بانک‌ها به بخش مسکن


  به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، سید حسین افضلی با بیان این‌که ورود شرکت‌های بزرگ و صاحب صلاحیت بخش خصوصی بسیاری از مشکلات جانبی مسکن را برطرف می‌کند، اظهار کرد: در این روش می‌توان تسهیلات را به این شرکت‌ها پرداخت کرد و این شرکت‌ها با سازوکارهای مختلف نظیر اجاره به‌شرط تملیک، اقساط کوتاه و دراز مدت و … مردم را صاحب‌خانه کنند.

  وی با انتقاد از نگاه سودجویانه برخی از بانک‌ها و ساخت واحدهای لوکس مسکونی یا پرداخت تسهیلات به این کار، افزود: اگر بناست بانک‌ها مسکن بسازند، پس چه کسی به بانکداری باید بپردازد. برخی روندها و استفاده از ظرفیت‌های گوناگون در مدیریت بازار مسکن نیازمند بازبینی است. قرار گرفتن همه این موارد در کنار یکدیگر، می‌تواند به شکل گرفتن یک حرکت سریع و اصولی در حوزه مسکن بیانجامد.

  عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به این‌که شرایط کنونی مسکن تنها به وظایف وزارت راه و شهرسازی محدود نیست، تصریح کرد: نباید نقش تورم، کاهش درآمدهای عمومی کشور، عدم وجود منفعت در بخش‌هایی نظیر صنعت و کشاورزی که به سرازیر شدن سرمایه‌های سرگردان به بخش مسکن می‌انجامد را نادیده گرفت.

  افضلی با اعلام این‌که وزارت راه و شهرسازی را موتور محرکه مدیریت مسکن است، گفت: بخش‌های مختلف باید باور داشته باشند مشکل مسکن جدی است؛ برای حل این مشکل همه باید دست‌به‌دست هم دهند و با مدیریت وزارت راه این بخش ساماندهی شود.

  انتهای پیام/

   ارسال در حدود 3 روز قبل  نویسنده : reza  بدون نظر   | ادامه مطلب »