برترين مطالب
Best Posts
  آخرین مطالب ارسالی
  Last Posts

  ورود ژاپن به عرصه رقابت با بوئینگ و ایرباس در ساخت هواپیما


   به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، واحد هوافضای شرکت صنعتی میتسوبیشی ژاپن قصد دارد تحویل اولین هواپیمای مسافربری داخلی ژاپن را در سال آینده آغاز کند. این کار برای اولین بار پس از دهه 1960 انجام می شود.

   برد پرواز این جت 88 نفری ژاپن دو هزار مایل است، در حالی که مدل کوچکتر آن می‌تواند 76 نفر را تا همین فاصله حمل کند. MRJ  (جت داخلی میتسوبیشی) اولین پرواز خود را در نوامبر 2015 انجام داد و اولین تحویل آن قرار است در اواسط 2020 باشد.

   شرکت هواپیمایی میتسوبیشی اول قصد داشت اولین جت را در 2018 تحویل ناوگان هوایی دهد ولی این تاریخ به خاطر مشکلات تولید 5 بار به تعویق افتاد. سفارش‌های این هواپیما ابتدا 474 واحد از طرف ناوگان‌های ژاپن و آمریکا بود که بعدها به 407 جت کاهش پیدا کرد.

  این شرکت بزرگ ژاپنی سالهاست تامین کننده قطعات هواپیما برای بوئینگ است و بیش از 600 میلیارد ین (5.36 میلیارد دلار) در MRJ از مارس 2018 سرمایه گذاری کرده و انتظار می‌رود 2 هزار میلیارد ین دیگر (1.8 میلیارد دلار) تا پایان 2020 برای این طرح هزینه شود.  در اکتبر میتسوبیشی طرح های خود را برای سرمایه‌گذاری 170 میلیارد ین دیگر (1.5 میلیارد دلار) در واحد هوایی خود اعلام کرد و 50 میلیارد ین (446 میلیون دلار)  بدهی این بخش را پرداخت کرد.

  MRJ که  برای حمل و نقل هوایی داخلی طراحی شده ،ممکن است تنها رقیب بامباردیر کانادا و امبرائر برزیل باشد.

   بخش خدمات هوایی داخلی مثل سوپر جت روسی سوخوی 100 و کوماک ARJ21  چین هم که در حال حاضر پرواز آزمایشی دارند، ممکن است ایرباس و بوئینگ را به چالش بکشند.

   میتسوتسوبیشی در حال حاضردرگیری قانونی با بامباردیر دارد. در اکتبر این هواپیماسازی کانادایی شکایتی علیه میتسوبیشی به اتهام دزدی اطلاعات سری آن مطرح کرد و ادعا کرد این شرکت  خسارات مالی جبران ناپذیری زده است.

   میتسوبیشی این ادعا را رد کرد و اعلام کرد این هواپیما ساز کانادایی از قوانین آنتی تراست تخلف کرده و از یک طرح چند جانبه برای توسعه قدرت خود در بازار داخلی جت و ممانعت از ورود یک  هواپیمای رقیب جدید استفاده کرده است.

   انتهای پیام/85

   ارسال در حدود 1 ماه قبل  نویسنده : reza  بدون نظر   | ادامه مطلب »