برترين مطالب
Best Posts
  آخرین مطالب ارسالی
  Last Posts

  پاسخ وزیر اقتصاد به یک ادعای گزاف؛ «مگر می‌شود 60درصد اقتصاد در دست سپاه باشد؟»


  به گزارش خبرگزاری تسنیم، فرهاد دژپسند در حاشیه جلسه هیئت دولت گفت: کارکرد سپاه حفاظت از مرزها و انقلاب است و بحث‌هایی که گفته می‌شود اقتصاد کشور وابسته به سپاه است از اساس زیر سؤال است.

  وی ادامه داد: مگر می‌شود 40 تا 60 درصد اقتصاد در دست سپاه باشد؟ ارقام‌هایی که گفته می‌شود اگر جمع ببندیم به 300 تا 400 درصد می‌رسد؛ آنها از طرفی می‌گویند که 70 تا 80 درصد اقتصاد در دست دولت است.

  وزیر اقتصاد با طرح این سؤال که «پس سهم بخش خصوصی چه می‌شود؟» اضافه کرد: در حالی که بخش خدمات، کشاورزی، صنایع کوچک و متوسط و اصناف در دست بخش خصوصی است.

  دژپسند با تأکید بر اینکه به این آمارها نباید اعتماد کرد، گفت: کارکرد سپاه حفاظت از مرزها و انقلاب است.

  وزیر اقتصاد گفت: مردم 40 سال با سپاه زندگی می‌کنند و براساس سخنان رییس جمهوری مردم و سپاه رابطه دوطرفه دارند و اقتصاد ما نیز اقتصاد متزلزلی نیست که با ادعای کاذب متضرر شود.

  عضو کابینه دولت دوازدهم به طرح ادغام بانک‌های نظامی اشاره کرد و اظهار داشت: فرایند ادغام بانک‌های نظامی با بانک‌های دولتی در حال انجام است بنابراین نیروی نظامی بانک نیز نخواهد داشت.

  وی تصریح کرد: قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) به‌صورت پیمانکاری طرح‌هایی اجرا می‌کند و در این مسیر براساس مطالبات خود واگذاری‌هایی صورت می‌گیرد که بعد از مدتی واگذار می‌کند.

  وزیر امور اقتصادی و دارایی درخصوص حذف ارز 4200 تومان برای واردات کالای اساسی نیز گفت: دیدگاه‌های مختلفی در این زمینه وجود دارد.

  وی افزود: مدتی است که آثار حذف ارز یارانه‌ای را بررسی می‌کنیم.

  دژپسند تأکید کرد: سیاست کلی رییس جمهوری این است که هرگونه تغییر سیاست مقید به این است که رفاه مردم آسیب نبیند.

  عضو کابینه دولت دوازدهم درخصوص برداشت از صندوق توسعه برای کمک به سیل‌زدگان گفت: برداشت از صندوق توسعه ملی برای کمک به سیل‌زدگان نیازمند کسب مجوز قانونی است.

  وی ابراز کرد: ضمن اینکه مجلس شورای اسلامی نیز در حال تدوین طرحی در این خصوص است.

  دژپسند در رابطه با شرایط تحریمی کشور گفت: ما شرایط راحتی نداریم باید زندگی اجتماعی و فردی خود را به‌گونه‌ای سازمان دهیم که از دشواری‌ها عبور کنیم.

  وی اظهار داشت: خوشبختانه ظرفیت خالی در کشور وجود دارد که با بهره‌برداری از آن می‌توان نرخ تولید و اشتغال را افزایش داد و باید تلاش کنیم از همه امکانات استفاده کنیم.

  وزیر امور اقتصاد گفت: امسال اگر سیل به مناطق آسیب نمی‌رساند، گندم مازاد بر مصرف تولید داشتیم.

  وی ادامه داد: هم‌اکنون نیز نیاز به واردات گندم نداریم و محصولات بخش کشاورزی در ترسالی مناسب خواهد بود.

  دژپسند گفت: سال گذشته در بخش صنعت نیز تدابیری برای واردات مواد اولیه از گمرکات اندیشیده شد تا تولید آسیب نبیند و این موضوع با جدیت دنبال می‌شود.

  وی افزود: در جلسه‌ای که با بانک‌های دولتی داشتم از آنها خواستیم که در اعطای تسهیلات دریغ نکنند و انواع و اقسام شیوه‌های سرمایه گذاری‌ها را تجهیز و برای تأمین سرمایه در گردش کمک کنند.

  وزیر امور اقتصاد گفت: گمرکات، سازمان مالیاتی، بانک‌ها و بیمه‌ها آمادگی دارند برای رونق تولید از تمام امکانات استفاده کنند.

  انتهای پیام/*

   ارسال در حدود 2 هفته قبل  نویسنده : reza  بدون نظر   | ادامه مطلب »