برترين مطالب
Best Posts
  آخرین مطالب ارسالی
  Last Posts

  قطعی برق در 2260 روستای سیل زده برطرف شد


  به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، محمدحسن متولی زاده  مدیرعامل شرکت مادرتخصصی توانیر با بیان اینکه ” در سیل اخیر، یکهزار و 660 کیلومتر از شبکه های برق (عمدتا توزیع ) و بیش از 720 دستگاه ترانس و پست توزیع در 23 استان کشور به طور جدی آسیب دید که با تلاش و ایثار همکاران صنعت برق بیش از 95 درصد قطعی برق مناطق در ساعات اولیه حادثه برطرف شد”، گفت: خسارات سیل در 5 استان از 23 استان حادثه دیده را جدی تر عنوان کرد و گفت: خوشبختانه با توجه به آمادگی و تلاش همکاران صنعت برق، توانستیم بیش از 95 درصد قطعی مناطق را در ساعات اولیه وقوع حادثه برطرف کنیم .

  متولی زاده همچنین از آمادگی 840 اکیپ اجرایی برق برای مقابله با سیل در مناطق پرحادثه و تامین بیش از 20 میلیارد تومان از منابع داخلی توانیر خبرداد که تا لحظه انتشار این خبر، این تمهیدات، منجر به رفع بخش عمده ای از مشکلات برقی مناطق سیل زده شده است.

  وی افزود: در سیل اخیر شبکه های برق در بیش از 2 هزار و 350 روستای کشور دچار آسیب و خاموشی شد که تا این لحظه برق بیش از 2 هزار و 260 روستا با شرایط ایمن و پایدار وصل شده و حدود 90 روستا که عمدتا در لرستان قرار دارند، باقی مانده است.

  وی با بیان این که روستاهای باقی مانده عمدتا در محاصره آب قرار دارند و فاقد مسیر دسترسی هستند، گفت: با این حال همکاران صنعت برق درصدد هستند با احداث چند کیلومتر خط جدید و دور زدن مسیرسیلاب، برق این روستاها را نیز در کوتاه ترین زمان ممکن  وصل کنند.

  متولی زاده قطعی برق مناطقی از خوزستان را به دلیل افزایش ارتفاع آب، به ویژه در مسیر رود کارون عنوان  کرد که صنعت برق را ناچار ساخته به جهت حفظ ایمنی شهروندان، برق مناطقی را که با هماهنگی مسئولان استان تخلیه شده است، قطع کند. این درحالی است که تعداد قابل ملاحظه ای از دکل ها و تاسیسات برق در این مناطق دچار آبگرفتگی و خسارت شده اند، اما تخریب شبکه گزارش نشده و شبکه های توزیع برق استان پابرجاست.

  انتهای پیام/

   ارسال در حدود 2 هفته قبل  نویسنده : reza  بدون نظر   | ادامه مطلب »