برترين مطالب
Best Posts
  آخرین مطالب ارسالی
  Last Posts

  افزایش 60 هزار تومانی حق مسکن کارگران معطل مصوبه دولت است


  هادی ابوی، دبیرکل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران کشور در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، درباره افزایش حق مسکن کارگران  در سال جاری گفت: طبق  آخرین اطلاعاتی که کسب کرده ایم، هنوز مصوبه شورای عالی کار مبنی بر افزایش حق مسکن کارگران به هیأت دولت نرفته است.

   وی ادامه داد:در هفته جاری  تصویب این مصوبه را پیگیری خواهیم کرد. مصوبه افزایش حق مسکن کارگران در روزهای آینده باید به تصویب هیأت وزیران برسد تا در فیش های حقوق فروردین ماه کارگران اجرایی شود.حق مسکن تنها آیتم مزدی کارگران است که باید توسط هیأت وزیران تأیید و تصویب شود.

  ابوی گفت:با توجه به آنکه شورای عالی کار سال گذشته با افزایش 60 هزار تومانی کمک هزینه مسکن کارگران موافقت کرد، امیدواریم هیأت دولت در روزهای آغازین سال 98 این مصوبه را تأیید کند تا در فیش‌های حقوق فروردین ماه کارگران اعمال شود در غیر این صورت قابلیت اجرایی ندارد.

   دبیر کل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران کشور تأکید کرد: وزیرکار در سال جاری چندین جلسه برگزار کرده است اما با توجه به وضعیت بحرانی سیل در چندین استان، محتوای جلسات پیرامون رسیدگی به وضعیت سیل زدگان بوده است. در هفته آینده این موضوع را دنبال خواهیم کرد.

  وی با بیان اینکه عقب ماندگی مزدی کارگران جبران نشده است گفت: نمایندگان کارگران در شورای عالی کار چندین سال است که به دنبال پر کردن خلا بین دستمزد و سبد معیشت هستند و تلاش می‌کنند تا عقب ماندگی‌های مزدی کارگران از سال های گذشته جبران شود. در جلسات شورای عالی کار سال گذشته نیز نمایندگان کارگران تلاش کردند تا بتوانند عقب ماندگی مزدی را جبران کنند. اما با توجه به شرایط دشوار اقتصادی امکان افزایش بیشتر از این برای دستمزد کارگران وجود نداشت. دولت تلویحاً قول ها و وعده هایی را مبنی بر حمایت معیشت کارگران و وضعیت تولید کارفرمایان داده است امیدواریم در سال تولید با حمایت از کارفرمایان، شرایط آسان تری را برای فعالیت کارگران فراهم سازد.

   ابوی  درباره پرداخت بیمه بیکاری با حداقل دستمزد گفت: کلیه پرداختی های آن دسته از مقرری بگیران بیمه بیکاری که تاریخ وقوع بیکاری آنان از تاریخ1398.1.1 به بعد می‌باشد با رعایت حداقل دستمزد سال1398خواهد بود. میزان افزایش مقرری بگیران بیمه بیکاری به میزان افزایش حداقل حقوق در سال 98 است.

   انتهای پیام/

   ارسال در حدود 2 هفته قبل  نویسنده : reza  بدون نظر   | ادامه مطلب »